Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
wtorek, 31.07.2007
    Jak masaże wpływają na nasze samopoczucie?
     Na targach medycyny naturalenj w Kręgu mogliśmy skorzystać z masażu limfatycznego. Natomiast w Podlaskim Centrum Medycznym przez cały sierpień obowiazuje promocja na masaż wspomagający odchudzanie, masaż całego kregosłupa oraz drenaż limfatyczny. To doskonały sposób na uporanie się z uporczywymi bólami stawów, kręgosłupa i innych narzadów ruchu.
     Historia masażu wywodzi się ze Starożytności, kiedy to był on uzupełnieniem obrzędów religijnych, a z czasem części oddziaływań medycyny ludowej. Zapoczątkowany w Indiach i Chinach, stanowił naturalną metodę leczniczą. Już Hipokrates, a potem i Galena wskazywali na wykorzystanie masażu w poszczególnych jednostkach chorobowych. W Starożytnej Grecji masowano sportowców przed zawodami, aby natłuścić ich ciała oliwką. Ponieważ w Średniowieczu nastąpił zastój nauk medycznych, również i masaż przestał być powszechnie stosowany.
     Obecnie, w XXI wieku bardzo chętnie korzystamy z usług masażystów. Współczesny męłęóasaż może mieć cele lecznicze, relaksacyjne lub przygotowywać mięśnie do wysiłku.
     Najbardziej znany jest masaż kregosłupa. Dzięki masażom możemy zwalczać różne dolegliwości. Często wybieramy hydromasaże. Zbawienny wpływ na nasze ręce i stopy mają z kolei tak zwane masaże wirówkowe, z których korztysta coraz więcej osób.
     W sierpniu Podlaskie Centrum Medyczne przygotowało dla swoich pacjentów specjlną ofertę.
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.