Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
sobota, 06.10.2007
    Taniec, prezentacje teatralne oraz interpretacje utworów literackich, te formy zaprezentowali uczestnicy III Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Kompleksie nad Zalewem w Wasilkowie. W trakcie dwudniowej imprezy nie zabrakło też występów wokalnych i wystaw artystycznych.
     Promowanie działalności artystycznej osób niepełnosprawnych oraz ich terapii poprzez sztukę - to główne cele III Festiwalu Twótrczości Osób Niepełnosprawnych, który odbywał się w Kompleksie "Nad Zalewem" w Wasilkowie. Na dwudniowym festiwalu można było obejrzeć m.in. wystawę malarstwa rzeźby, fotografii oraz form użytkowych.
     Dwudnoiwa impreza obfitowała w różnorodne wydarzenia artystyczne. Amatorzy piosenki, tańca, teatru i literatury, także sztuki wystawienniczej znaleźli dla siebie wiele ciekawych propozycji. Na scenie w kompleksie nad Zalwem w Wasilkowie jako pierwsza wystąpła Jolanta Laska z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Mrągowa. Publiczność usłyszała w jej interpretacji utwór Anny Jantar "Moje jedyne marzenie". Gromkie brawa zebrał też występ taneczny Małgorzaty Mazurek również z Mrągowa. W ramach prezentacji teatralnych m.in. z interpretacją "Rewolucji dla dorosłych" wg Mariana Załuckiego wystąpili członkowie "Teatru T- 3" z Polskiego Zwiazku Niewidomych w Białymstoku.
     W kategorii literatura wystąpił m.in. Tadeusz Piwko z Domu Pomocy Społecznej. Zebrani mieli okazję zobaczyć misternie wykonane kolage czy też obrazy na szkle malowane.
     Drugi dzień artystycznych zmagań to nie tylko prezentacje talentów i umiejętnosci uczestników ale przede wszystkim werdykt jury, podsumowanie i wreneczenie nagród oraz wyróżnień wszystkim laureatom.
    
     GRATULUJEMY!
    
     Organizatorem imprezy Ffestiwalu jest Przedsiebiorstwo Wielobranzowe JARD.
    
     Oto wszyscy uczestnicy Festiwalu:
     WTZ MRĄGOWO
     WTZ WYSZKÓW
     WTZ OGRODNICZKI
     WTZ BIAŁYSTOK, ul. Transportowa
     POLSKI ZWIĄZEK NIEWIDOMYCH, BIAŁYSTOK
     ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 12, BIAŁYSTOK
     ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY, BIAŁYSTOK
     SPÓŁDZIELNIA SNB Z UL. KRASZEWSKIEGO
     ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY, UKTA
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.