Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


Biuro Organizacyjne
tel. 85 662 81 15

Koncesjonariusz:
"JARD" Dziemian i Wspólnicy Spółka jawna
Al. Jana Pawła II 54, 15-703 Białystok
NIP: 5423164289
KRS: 0000355044
biuro@jard.pl
  Archiwum imprez
I Targ Wiosenny
    Po latach fascynacji importowaną żywnością i plastykowymi gadżetami białostoczanie nogami głosują za powrotem do tradycji. Mimo nienajlepszej pogody przez całą niedzielę Klub Rozrywki Krąg tętnił muzyką ludową i prawdziwym tłumem zwiedzających. A wszystko za sprawą I Targu Wiosennego.
     Wyroby ze słomy, wikliny i drewna, żółte sery swojskie, chleby, miód pszczeli oraz wędliny regionalne - to tylko niektóre z produktów po jakie białostoczanie ustawiali się w kolejkach w Kręgu. Honorowy patronat nad imprezą objęli prezydent miasta Białegostoku Ryszard Tur oraz Starosta Powiatowy Wiesław Pusz.
     Wspaniałe prezentacje przygotowali burmistrz Czarnej Białostockiej, Tadeusz Matejko czy wójt gminy Gródek Wiesław Kulesza.
     Burmistrz Matejko z satysfakcją podkreślał tradycje garncarstwa kultywowane w Czarnej Wsi Kościelnej. Zachęcał też do korzystania z pieszych, konnych i rowerowych szlaków turystycznych. Już w tym sezonie plaża nad zalewem w Czarnej Białostockiej wbogaci się o nowy pomost. "Uważam, że targ Wiosenny w Kręgu daje gminom szansę do zaprezentowania swojego bogactwa" powiedział wójt gminy Gródek Wiesław Kulesza, "czasami brakuje nam tego, żeby móc pokazać się z dobrej strony". Wójt również wspominał o istniejącym zalewie, pięknie puszczańskiej przyrody i zdradził plany rekonstrukcji kolejki wąskotorowej mającej połączyć gminy Czarną Białostocką i Supraśl z Gródkiem.
     Grażyna Szamreto z gminy Korycin przywiozła sery korycińskie. "Targi w Białymstoku są potrzebne - to promocja produktów wytwarzanych po domowemu" mówiła zadowolona z olbrzymiego zainteresowania białostoczan jej smakołykami.
     Jolanta Zagórska ze Stowarzyszenia "Kruszewskie Warzywa Herbowe" z dumą prezentowała "ogórek herbowy". "Nie dostaniemy ich w sklepach na co dzień" przypomniała Zagórska, "warto je prezentować i przypominać mieszkańcom Białegostoku, że takie produkty istnieją".
     Na targu można było kupić drzewa i krzewy ozdobne, ręcznie wykonaną biżuterię, obrazy olejne, pastele, akwarele, chodniki ludowe, herbatki ziołowe, owocowe i lecznicze itp. Każdy mógł także spróbować miodu pitnego. Dodatkową atrakcją targu były występy zespołów folklorystycznych "Sami swoi", Zespołu Tańca Gminnego Ośrodka Kultury w Gródku, "Laskowiczanek" czy "Czarnowiaków" z Wiejskiego Domu Kultury z Czarnej Wsi Kościelnej.
     Targom z niekłamaną satysfakcją patronował Starosta Powiatowy Wiesław Pusz. "Tutaj wystawiają się producenci, którzy produkują niewiele, ale to bardzo ciekawe wyroby" powiedział Starosta. "To szansa dla mieszkańców Białegostoku na spotkanie z producentami regionalnymi". Wiesławowi Puszowi już na samym początku targu najbardziej przypadł do gustu kosz do noszenia drewna do kominka.
     W związku z dużym zainteresowaniem białostoczan takimi targami kolejny Targ Wiosenny odbędzie się 3 maja w Kompleksie Hotelowym "Nad Zalewem" w Wasilkowie. Impreza połączona będzie z "Festiwalem Zespołów Biesiadnych i Weselnych z Radiem Jard"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.