Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
Dzisiaj jest:  Wtorek, 19 czerwiec 2018
Ilość odwiedzin:  1153815
www.JARD.pl

Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:Posłuchaj
Radio JARD
89,2 FM


Radio JARD 2
dziecięco - młodzieżowe
103,9 FM


Menu
Obejrzyj
Tak o nas piszą

Galeria
Tomasza
Brańskiego


Lokalne Telewizje
w Polsce
Posiadasz grupę inwalidzką?
Jesteś solidnym pracownikiem?

Zgłoś się lub zadzwoń 85 662-81-06
do działu kadr firmy Jard!


DAMY CI PRACĘLas Piramides

Pracownicy firmy
JARD
na Tenerifie


Impreza
na Tenerifie


Żuki - KLIKNIJ! Żuki

Piosenka
"Moje miasto
to Białystok"
Zapraszamy do współpracy i wymiany informacji.

Gazety
Gazeta współczesna
Kurier Poranny
Gazeta.pl - Białystok

Media
Radio Białystok
TVP Białystok

Portale
Białystok Jard
Wrota Podlasia

Biuro Organizacyjne
tel. 85 662 81 15

15-703 Białystok
Al. Jana Pawła II 54
tel. 85 662 81 00, tel. 85 662 88 73
fax. 85 662 81 02
biuro@jard.pl
  Archiwum imprez
I FESTIWAL TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
    Spektakle teatralne, pantomimy, piosenki i prace plastyczne przywieźli do Wasilkowa uczestnicy I Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych. To była doskonała okazja do wzajemnego poznania się i wymiany doświadczeń.
     Niepełnosprawność nigdy nie może stanowić pretekstu do wykluczenia z życia społecznego. Nie powinna też stanowić jakiejkolwiek przeszkody w realizacji aspiracji artystycznych zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Wiedzą o tym doskonale twórcy tego Festiwalu. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Jard” postanowiło zaprosić do Kompleksu hotelowego „Nad Zalewem” w Wasilkowie wszystkich niepełnosprawnych twórców, którzy odnajdują sens życia i radość w sztuce. W hali widowiskowej można było obejrzeć pantomimę „Złoty mak ogrodnika” przedstawioną przez teatrzyk „Mazurskie Skrzaty” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rynie. W tej opowieści bez słów dobro pokonuje zło, współpraca między ludźmi przynosi piękne kwiaty, a mazurskim artystom przyniosła specjalne wyróżnienie prezesa Wojewódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, Włodzimierza Iwaniuka za piękne przesłanie w przedstawieniu.
     Teatr „Nie-Zwykły” z warszawskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” przywiózł przedstawienie, które powstało w oparciu o scenariusz młodzieży niepełnosprawnej. Reżyser – Irena Olecka.
     Scenki rodzajowe pokazujące trudy codziennego życia w Polsce XXI wieku zaowocowały drugą nagrodą w kategorii teatralnej. Pierwsze miejsce otrzymało przedstawienie lalkowe przygotowane przez Ewangelicki Środowiskowy Dom Samopomocy z Ukty. Podopieczni pani Aliny Buszyniewicz pięknie śpiewali, tańczyli (Adam Gombin otrzymał wyróżnienie za choreografię), przywieźli także mnóstwo prac plastycznych i fotografii wykonanych w okolicach Rucianego Nidy.
     Wyróżnienie za przepiękne ozdoby powędrowało również w ręce uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ulicy Transportowej z Białegostoku, którzy podbili także serca jury brawurowym wykonaniem „Mniej niż zero” w ramach niedawno stworzonego zespołu o jakże wymownej nazwie „Szansa na Sukces”. Niezwykłym wydarzeniem okazał się zupełnie spontaniczny występ festiwalowych widzów ze Stowarzyszenia „Jeden świat”.
     Na szczęście organizatorzy byli przygotowani na takie niespodzianki i Teatr „Pod Tęczowym Parasolem” również został uhonorowany nagrodami i pamiątkowymi dyplomami. Najważniejsze jednak na festiwalu nie były same nagrody, szarfy, dyplomy i puchary, ale możliwość zaprezentowania swoich osobowości poprzez sztukę – międzynarodowy język komunikacji.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard. Idea, GFX & code by _duszek
All rights reserved.