Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


Biuro Organizacyjne
tel. 85 662 81 15

Koncesjonariusz:
"JARD" Dziemian i Wspólnicy Spółka jawna
Al. Jana Pawła II 54, 15-703 Białystok
NIP: 5423164289
KRS: 0000355044
biuro@jard.pl
  Archiwum imprez
Targ Dożynkowy 2004
    Kilka tysięcy białostoczan odwiedziło w niedzielę, 26 września Targ Dożynkowy, jaki odbył się przed białostockim Klubem Rozrywki Krąg. Impreza stanowiła podsumowanie kończącego się sezonu turystycznego i promującego region. Stoiska prezentowały wyniki pracy rolników a także wyroby rzemieślników i artystów ludowych. Każdy mógł spróbować oraz nabyć różne potrawy regionalne i nie tylko. Było m.in. pieczywo z Litwy, wyroby pszczelarskie, narwiańskie ogórki kiszone, kapusta kiszona, kiszka ziemniaczana, kartacze oraz żółte sery korycińskie. Niczego nie mogło zabraknąć na dożynkowej imprezie. Białostoczanie mogli zaopatrzyć sie m.in. w kosze z wikliny, rzeĄby, artykuły kuchenne z drewna, witraże, świeczniki, serwetki, obrusy z haftem, wyroby z gałęzi brzozy, naczynia gliniane, wyroby ze słomy, z bursztynu, chodniki ludowe oraz drzewa i krzewy ozdobne.
     Mnóstwo atrakcji miały dzieci, które mogły skorzystać z dwóch karuzel, bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach czy wziąć udziałw licznych konkursach z nagrodami.
     Panie drewnianymi rożami obierały ziemniaki w zawodach na najdłuższą obierkę a panowie plili kwas chlebowy przez rurkę na czas. Nie zabrakło też konkursów na rekordowe wielkości warzyw i owoców. Największym ziemniakiem okazała się bulwa o długości 21 cm, który ważył ponad 0,8 kg.
     Wśród zwiedzających targ gości nie zabrakło samych organizatorów. Zjawili się przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego, Przedsiębiorstwa Wielobranżowego JARD, Jarosław Dziemian oraz Gazety Współczesnej. Organizatorzy nagrodzili laureatów konkuru na najciekawsze stoisko i prezentację w dowolnej kategorii. Puchary i nagrody wręczył Starosta Powiatu Białostockiego, pan Wiesław Pusz.
     Wszystkim czas umilała Kapela "Sami Swoi" ze Spółdzielni Mieszkaniowej Rodzina Kolejowa, z Klubu Jubilat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.