Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
Dzisiaj jest:  Wtorek, 16 styczeń 2018
Ilość odwiedzin:  1153815
www.JARD.pl

Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:



Posłuchaj
Radio JARD
89,2 FM


Radio JARD 2
dziecięco - młodzieżowe
103,9 FM


Menu
Obejrzyj
Tak o nas piszą

Galeria
Tomasza
Brańskiego


Lokalne Telewizje
w Polsce
Posiadasz grupę inwalidzką?
Jesteś solidnym pracownikiem?

Zgłoś się lub zadzwoń 85 662-81-06
do działu kadr firmy Jard!


DAMY CI PRACĘ



Las Piramides

Pracownicy firmy
JARD
na Tenerifie


Impreza
na Tenerifie


Żuki - KLIKNIJ! Żuki

Piosenka
"Moje miasto
to Białystok"








Zapraszamy do współpracy i wymiany informacji.

Gazety
Gazeta współczesna
Kurier Poranny
Gazeta.pl - Białystok

Media
Radio Białystok
TVP Białystok

Portale
Białystok Jard
Wrota Podlasia

  Archiwum imprez
sobota, 29.09.2007
    Folklor to ogół cech wspólnych danej społeczności określający jej charakter, obyczaje, tradycję, kulturę obrzędowość i sztukę. Jako pierwszy w 1846 roku tego terminu uzył William Thoms. Natomiast 21 październikaw hali sportowo-widowiskowej Kompleksu Hotelowego Nad Zalewem w Wasilkowie juz po raz trzeci odbędzie się Miedzynarodowy Festiwal Folkloru organizowany przez firmę Jard.
     Rozwój folkloru jest dowodem na to, że ludziom zalezy na podtrzymywaniu i pielęgnowaniu róznych zwyczajów i tradycji. Domy kultury i inne organizacje zrzeszają osoby, które chca mieć w swój wkład w zapewnienie trwałości lokalnym zwyczajom. III-ci Miedzynarodowy Festiwal Folkloru jest doskonałą okazją ku temu, aby zespoły wokalne i taneczne miały możliwość zaprezentowania swego dorobku artystycznego. Niezwykle istotna jest również wymiana doswiadczeń, promocja tańca i muzyki, poznawanie nowych form tanecznych oraz nawiązywanie nowych kontaktów. Nie bez przypadku impreza odbywa się na Podlasiu- nasz region jest bowiem wielokulturowym tyglem, w którym folklor rozwija sie od wielu lat bez zadnych przeszkód.
     Festiwal będzie obejmował kategorie taneczne w postaci zespołów folklorystycznych do i powyżej lat 15. Na pewno nie ciekawych inscenizacji, widowisk i miniatur tanecznych. Będą również występy solo, w duetach, formacjach i mini formacjach. Jury oceni uczestników i wyłoni zwycięzców na podstawie doboru repertuaru, doboru muzyki, choreografiii, techniki tańca, doboru kostiumów oraz na podstawie ogólnego wyrazu artystycznego. Organizatorzy przygotowali puchary, medale, szarfy, dyplomy pamiątkowe, nagrody rzeczowe, nagrody specjalne i wyróżnienia.
     Festiwal ma na celu promocję tańca i muzyki, poznawanie nowych form tanecznych, wymianę doświadczeń oraz nawiązywanie nowych kontaktów. Każdy chętny do wzięcia udziału w festiwalu proszony jest o przesłanie zgłoszenia do 17 października 2007r. Organizatorem Wszystkie informacje można uzyskać pod numerem tel.: 085 66 28 100 oraz na stronie internetowej www.jard.pl Patronat medialny objęły Jard Media. Fundatorem nagród jest zaś Sklep papierniczy Rebis.
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard. Idea, GFX & code by _duszek
All rights reserved.