Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
piątek, 28.09.2007
    Obiad jest głównym i zarazem najobfitszym posiłkiem w ciągu dnia. W Polsce spożywamy go najczęściej między godziną 12:00 a 16:00. Składa się z reguły z dwóch dań - zupy lub makaronu oraz dania głównego.
     W Polsce, w porównaniu z innymi częściami Europy, rozwinęła się bardzo bogata tradycja gotowania zup - bardzo zróżnicowanych pod względem regionu czy sezonu. Drugie danie w środowiskach wiejskich było przygotowywane głównie na bazie mąki i od XVII wieku - ziemniaków. Na talerzach bogatszych grup społecznych dominowały potrawy mięsne. Obecnie tradycyjna forma dwudaniowa nie jest już tak rozpowszechniona i poza specjalnymi uroczystościami bądź niedzielnym spotkaniem rodzinnym przy stole, często obiad składa się tylko z jednego dania. Ciągle zmienia się także godzina spożywania obiadu. Pora obiadowa przesuwa się coraz bardziej w kierunku godzin wieczornych. Dlatego też obiady w restauracjach są serwowane niemalże przez cały dzień. Coraz częściej spotykamy się także z obiadami domowymi. Są one niezwykle smaczne, urozmaicone a przy okazji niedrogie.
     Na przykład kuchnia w klubie KRĄG przy Wierzbowej słynie od lat ze swego umiłowania potraw regionalnych. To właśnie tu wypiekana jest doceniona ostatnio na Mistrzostwach w Supraślu słynna kiszka ziemniaczana, tu także każdego ranka mistrz kuchni przygotowuje uzależniony od pory roku jadłospis. Oprócz pysznego drugiego dania w Kręgu codziennie warzone są pyszne zupy. Szybko, miło i niedrogo można zjeść każdego dnia w Klubie Rozrywki „Krąg”. Wygodny parking może stanowić dodatkowa zachętę dla zmotoryzowanych mieszkańców naszego miasta.
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.