Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
wtorek, 28.08.2007
    Uczniowie nie byli jednak smutni, ponieważ organizatorzy imprezy przygotowali wiele atrakcji. W imprezie uczestniczył również nasz reporter- Wojciech Kuczyński, który wcielił się także w role prowadzącego.
     Niedzielna impreza przed Klubem Rozrywki Krąg była zdominowana przez naleśniki z róznymi farszami. Potrawa ta królowała na wielu stołach, a białostoczanie przybyli na imprezę po prostu się nimi zajadali. Prawdziwa kolejka ciagle ustawiała się do stoiska firmy Jard, na którym mozna było kupić, a także wziąć udział w degustacji nalesników z serem, jabłkami, szpinakiem, kapustą, grzybami, marchewką, parówką, z kaszą gryczaną, z warzywami, z rybą wędzoną, z łososiem, krabami, z kurczakiem oraz z twarożkiem czosnkowym na ostro.
     Radio Jard i radio Jard 2 zorganizowały mistrzostwa w jedzeniu naleśników na czas. Wzięło w nich udział ośmiu zawodników mających wilcze apetyty na te wyśmienite smakołyki przyrządzone przez szefa kuchni Klubu Rozrywki Krąg. W tym roku jako pierwszy pustym talerzem mógł sie pochwalić Przemysław Majtas. Laureat konkursu otrzymał w nagrodę toster. Konkurs dla smakoszy nie był jednak jedyną konkurencją. Dużą popularnością cieszyła się także pierwsza edycja białostockiego konkursu krzyku. W zawodach wzięło udział dwudziestu zawodników w różnym wieku. Niekiedy tym najmłodszym udawało się uzyskać o wiele lepsze wyniki niż osobom dorosłym. Pomiary były dokonywane specjalnym urządzeniem. Ostatecznie zwyciężyła Łucja Adamczuk. Krzyczała ona z siłą 115-stu decybeli, a w nagrodę otrzymała elegancką nocną lampkę. W imprezie Pożegnanie Wakacji 2007 z Radiem JARD uczestniczyli także policjanci, którzy to eksponowali radiowóz oraz motocykl służący m.in. do ścigania przestępców. W rolę policjantów najchętniej wcielali się przeważnie najmłodsi. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego rozdawali odblaski oraz znakowali rowery. Można było również zdać egzamin na kartę rowerową. Podczas imprezy rozegrane zostały zawody sportowe dla dzieci i młodzieży Zostań Ronaldinhio Podlasia, organizowane przez dziecięco- młodzieżowe Radio Jard II 103,9 FM. Najepsi w kazdej kategorii wiekowej otrzymali piłki nożne z logo organizatora. Festyn był połączony z cotygodniowym jarmarkiem cudów. Na stoiskach wystawców można było kupić m.in. piekne rzeźby w drewnie, sery, smalczyk wiejski, chleby, ogórki kruszewskie, bardzo zdrowe miody oraz wykonane z wielką precyzją serwety.
     Osoby, które przybyły na imprezę były zachwycone jej organizacją a także przygotowanymi atrakcjami. Wszystkim rozkoszującym swoje podniebienia smakiem naleśników oraz osobym robiącym zakupy na stoiskach lokalnych rękodzielników i producentów regionalnych wiktuałów towarszyły wystepy artystyczne. Jak na prawdziwy jarmark przystało ludowe przyspiewki w swoim repertuarze miała kapela podwórkowa Kaziuki, która spisała się na medal na sierpniowym Jarmarku Staroci i Rekodzieła Ludowego w Wasilkowie i dlatego też otrzymała zaproszenie na kolejną tego typu imprezę. Swoje największe przeboje zaprezentowały również zespoły PRELUDIUM i Junior- wykonujące muzykę disco i dance. Patronat medialny nad festynem sprawowały Jard MEDIA i Telewizja Białystok. Na dłuższą relację z tej imprezy zapraszamy już w najbliższą sobotę, 1 września po Tygodniowym Przeglądzie Wydarzeń. Przypominamy, że w niedzielę 2 września o godzinie 10-tej na placu przed Kregiem rozpocznie się kolejny jarmark. Tym razem będzie on połączony z obchodami dnia surówki i sałatki.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.