Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
poniedziałek, 24.09.2007
    W niedzielę na placu przed kręgiem pojawiło się mnóstwo straganów. Było to związane z organizowanym już po raz kolejny targiem dożynkowym. Podczas tegorocznej edycji tej imprezy tysiące osób przewinęły się przez stoiska ponad 100 wystawców z Polski a także z Rosji i Litwy.
     Targ Dożynkowy upłynął pod znakiem niezwykle udanych zakupów. Białostoczanie bardzo chętnie kupowali pyszne i pachnące wędliny, swojskie chleby, wędliny, nalewki, ogórki kiszone, smalczyk wiejski, kapustę, obwarzanki, pieczywo kurpiowskie, pieczywo z Grodna, psiwo kozicowe i kaszankę. Niezabrakło również wyrobów rękodzielniczych. Niezwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się także miody.
     Oprócz pysznych wiktuałów na targu pojawili się wystawcy prezentujący pięknie zdobione serwety, obrusy; drewniane łyżki, zabawki, balony, rzeźbę ludową oraz inne wyroby z drewna, a także gałęzi brzozy, serwetki do chleba, hafty, lalki, bieżniki, fartuszki.
     W powietrzu unosiły się zapachy potraw z rożna przyrzadzanych na grilu.
     Zakupy umilała kapela podwórkowa Kaziuki. Gwiazdą imprezy był zespół Zorka, którego skład powiększył się ostatnio o nową wokalistkę. Ponadto rozstrzygnięto też konkurs na najciekawsze stoisko. Za najpiękniejsze stoisko kapituła konkursowa uznała z kolei to przygotowana przez Pana Jerzego Sokoła. Wyróżnienie otrzymali panstwo Maria i Jan Wróblewscy. II miejsce zajęł Ryszard Kucharzyk, III lokata przypadła pani Janinie Cieśluk.
     Patronat honorowy nad targiem sprawował starosta powiatu białostockiego. Kolejne dożynki juz za rok, a cotygodniowy jarmark cudów przed Kręgiem już w niedzielę 30 września. Będzie on połączony z Dniem Bigosu.
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.