Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
Dzisiaj jest:  Piątek, 25 maj 2018
Ilość odwiedzin:  1153815
www.JARD.pl

Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:Posłuchaj
Radio JARD
89,2 FM


Radio JARD 2
dziecięco - młodzieżowe
103,9 FM


Menu
Obejrzyj
Tak o nas piszą

Galeria
Tomasza
Brańskiego


Lokalne Telewizje
w Polsce
Posiadasz grupę inwalidzką?
Jesteś solidnym pracownikiem?

Zgłoś się lub zadzwoń 85 662-81-06
do działu kadr firmy Jard!


DAMY CI PRACĘLas Piramides

Pracownicy firmy
JARD
na Tenerifie


Impreza
na Tenerifie


Żuki - KLIKNIJ! Żuki

Piosenka
"Moje miasto
to Białystok"
Zapraszamy do współpracy i wymiany informacji.

Gazety
Gazeta współczesna
Kurier Poranny
Gazeta.pl - Białystok

Media
Radio Białystok
TVP Białystok

Portale
Białystok Jard
Wrota Podlasia

  Archiwum imprez
poniedziałek, 24.09.2007
    W niedzielę na placu przed kręgiem pojawiło się mnóstwo straganów. Było to związane z organizowanym już po raz kolejny targiem dożynkowym. Podczas tegorocznej edycji tej imprezy tysiące osób przewinęły się przez stoiska ponad 100 wystawców z Polski a także z Rosji i Litwy.
     Targ Dożynkowy upłynął pod znakiem niezwykle udanych zakupów. Białostoczanie bardzo chętnie kupowali pyszne i pachnące wędliny, swojskie chleby, wędliny, nalewki, ogórki kiszone, smalczyk wiejski, kapustę, obwarzanki, pieczywo kurpiowskie, pieczywo z Grodna, psiwo kozicowe i kaszankę. Niezabrakło również wyrobów rękodzielniczych. Niezwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się także miody.
     Oprócz pysznych wiktuałów na targu pojawili się wystawcy prezentujący pięknie zdobione serwety, obrusy; drewniane łyżki, zabawki, balony, rzeźbę ludową oraz inne wyroby z drewna, a także gałęzi brzozy, serwetki do chleba, hafty, lalki, bieżniki, fartuszki.
     W powietrzu unosiły się zapachy potraw z rożna przyrzadzanych na grilu.
     Zakupy umilała kapela podwórkowa Kaziuki. Gwiazdą imprezy był zespół Zorka, którego skład powiększył się ostatnio o nową wokalistkę. Ponadto rozstrzygnięto też konkurs na najciekawsze stoisko. Za najpiękniejsze stoisko kapituła konkursowa uznała z kolei to przygotowana przez Pana Jerzego Sokoła. Wyróżnienie otrzymali panstwo Maria i Jan Wróblewscy. II miejsce zajęł Ryszard Kucharzyk, III lokata przypadła pani Janinie Cieśluk.
     Patronat honorowy nad targiem sprawował starosta powiatu białostockiego. Kolejne dożynki juz za rok, a cotygodniowy jarmark cudów przed Kręgiem już w niedzielę 30 września. Będzie on połączony z Dniem Bigosu.
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard. Idea, GFX & code by _duszek
All rights reserved.