Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
wtorek, 23.10.2007
    Zespół folklorystyczny z Samorządowego Ogniska Baletowego w Białymstoku zdobył Grand Prix III Międzynarodowego Festiwalu Foklorystycznego w Wasilkowie. Taniec ludowy nie jest zbyt popularny wśród młodego pokolenia, które dziś woli tańczyć hip hop lub break dance, ale na szczęście są i tacy którzy pasjonują sie tym rodzajem tańca.
     Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jard już po raz kolejny zorganizowało Międzynarodowy Festiwal Foklorystyczny.
     Impreza ma na celu promocję tańca i muzyki, poznawanie nowych form tanecznych, wymianę doświadczeń oraz nawiązywanie nowych kontaktów. Do Wasilkowa przyjechały zespoły głównie z naszego regionu a także z Rosji z Kaliningradu. Wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 15 i powyżej lat 15. Jak sie okazuje uroki tańca i tradycji ludowych nawet tych najmłodszych potrafią przekonać do wyjścia i zaprezentowania tradycyjnych ludowych tańców.
     Młodzi tancerze z Kaliningradu, uczestnicy festiwalu, szczególnie cenią sobie ten rodzaj tanca
     Jury pod przewodnictwem Lidii Trojanowskiej oceniało m.in. dobór repertuaru, choreografię, technikę tańca, dobór kostiumów oraz ogólny wyraz artystyczny. Grand Prix Festiwalu zdobył zespół folklorystyczny z Samorządowego Ogniska Baletowego w Białymstoku. I miejsce jury przyznało zespołowi „BYSTRY” z Augustowa. II miejsce egzeqo zajęły zespoły „ŁADA” z Kaliningradu oraz „PODLASIAKI” z Białegostoku. Natomiast III miejsce jury przyznało zespołowi „PŁOMYKI” ze Studzianek.
     W przyszłym roku w maju o Grand Prix Festiwalu Folklorystycznego zmierzą się kolejne zespoły ludowe z Polski i z zagranicy.
     Impreza odbędzie sie tradycyjnie w Kompleskie Nad Zalewem w Wasilkowie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.