Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
poniedziałek, 22.10.2007
    Stare meble, obrazy, porcelana, lampy, zegary, radia oraz wyroby z brązu i mosiądzu - to tylko niektóre z przedmiotów jakie można było kupić na niedzielnym Jarmarku Staroci w kompleksie Nad zalewem w Wasilkowie. Jarmarki - czyli targi, w Polsce pojawiły się w XIV w. Były one jedną z najważniejszych form wymiany towarowej między miastem a wsią, oraz ośrodkami handlu w kraju a nawet za granicą. Obecnie jarmarki cieszą sie również sporą popularnością.
     Na targ do Wasilkowa przyjechało kilkudziesięciu wystawców z całej Polski oraz z zagranicy. Starocie, jakie przeważają na takich imprezach to różnego rodzaju przedmioty pochodzące z odległych czasów. Najczęściej są to artykuły codziennego użytku, które służyły ludziom żyjącym kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. W starych rzeczach jest coś, co wielu ludzi przyciąga. Osoby chcące urządzić wnętrza swoich mieszkań w dawnym stylu na takich imprezach znajdą m.in. stare meble, obrazy, porcelanę, lampy, zegary, radia, żyrandole oraz wyroby z brązu i mosiądzu.
     Na takich jarmarkach nie brakuje też różnego rodzaju bibelotów. Są to drobne przedmioty, zdobiące wnętrze, stawiane zwłaszcza dawniej na meblach czy kominkach dla upiększenia mieszkania. Są to raczej przedmioty bezwartościowe. Amatorzy regionalnych smaków mogli skosztować m.in. ciast, wędlin, serów i słodyczy. Przy stoisku firmowym Jardu cały czas ustawiała sie kolejka. A wszystko to za sprawą dobrze już znanej kiszki i babki ziemniaczanej. W tym dniu odbył sie różniez Dzień Babki Ziemniaczanej oraz konkurs w jedzeniu tej potrawy na czas. Najszybszy w tej konkurencji okazał sie Piotr Czaban z Wasilkowa. W nagrodę otrzymał czajnik bezprzewodowy a pozostali uczstnicy konkursu nagrody pocieszenia. Czas na jarmarku umilała kapela ludowa Kaziuki oraz zespół Junior. Kolejna okazja do tego aby odwiedzić Jarmark Staroci w Wasilkowie będzie w niedziele 18 listopada. Natomiast w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego odbywa się również w Dworku Nad Łąkami w Kiermusach koło Tykocina. Przypominamy też o coniedzielnych jarmarkach cudów. Odbywają sie one w hali namiotowej przed białostockim klubem rozrywki Krąg. Najbliższa impreza, 28 października będzie połączona z Dniem Cebuli.
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.