Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
sobota, 22.09.2007
    Wrzesień to najlepszy czas, by zaszczepić się przeciwko grypie, bowiem pierwsi chorzy pojawiają się u lekarzy w październiku. W większości podlaskich przychodni rodzinnych są już szczepionki przeciwko tej chorobie.
     Grypa to ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem grypy. Grypa przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową (np. podczas kichania), a największa ilość zachorowań występuje podczas sezonowych epidemii, powodując ostre objawy uniemożliwiające pracę osobom czynnym zawodowo.Epidemie grypy powodują znaczne koszty społeczne i niekiedy mają zasięg kontynentalny lub światowy, dlatego walka z grypą wymaga globalnej koordynacji epidemiologicznej.
     Zdaniem lekarzy szczepienie może uchronić przed chorobą, a jeśli nawet po nim grypa nas dopadnie, to i tak będzie miała łagodny przebieg. Przed przyjęciem szczepionki należy skonsultować się z lekarzem. Dotyczy to przede wszystkim osób uczulonych na białko z kurzego jaja, kobiet w ciąży oraz pacjentów, którzy przechodzą inną chorobę. Warto też pamiętać, że jeśli wcześniej braliśmy inną szczepionkę, przed szczepieniem przeciwko grypie musimy odczekać. Ile? O tym decyduje lekarz. Nawet jeśli nie zaszczepimy się we wrześniu, możemy to uczynić w następnych miesiącach. Grypowy sezon zwykle kończy się w kwietniu. Warto jednak zaszczepić się już teraz. Szczepienia wykonywane są również w Podlaskim Centrum Medycznym przy ul. Transportowej w Białymstoku.
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.