Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
poniedziałek, 22.06.2009
    V Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Wasilkowie. Kultura mniejszości wyrażona w pieśni, muzyce i tańcu. Podczas V Międzynarodowego Festiwalu Folkloru, jaki odbył w ostatnią niedzielę w kompleksie "Nad Zalewem" w Wasilkowie wystąpiły zespoły ludowe prezentujące dorobek artystyczny swoich przodków.
     Grupa Nohcho jest międzyszkolnym czeczeńskim zespołem artsytcznym, odnoszącym wiele sukcesów na arenie Białegostoku, ale także w całej Polsce. Tworzy ją 13 osób w wieku od 6 do 15 lat. Grupa, reprezentująca Białystok wzięła udział w V Międzynarodowym Festiwalu Folkloru, jaki odbył się w minioną niedzielę w kompleksie "Nad Zalewem" w Wasilkowie. W całej historii tego festiwalu, na parkiecie i scenie kompleksu przewinęły się niezliczone ilości zespołów z Polscki i z zagranicy. Celem festiwalu jest stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego zespołów, wymiana doświadczeń, a także promocja tańca i muzyki. W kategorii zespół folklorystyczny, taniec do lat 15, I miejsce zajął właśnie czeczeński zespół Nohcho.
     Wszystkich przybyłych na V Festiwal Folklorystyczny swoimi strojami i śpiewem zachwycił zespół Mladuszki z Kaliningradu. W skład zespołu wchodzi 7 osób w wieku od 6 do 7 lat. Okazał się on bezkonkurencyjny i zdobył I miejsce w kategorii piosenka, inne formy tańca, taniec plus piosenka. Grupę od wielu miesięcy przygotowuje instruktor Tatiana Fiedotova, dla której osobistym szczęściem jest odnoszenie sukcesów przez swoich podopiecznych.
     I miejsce egzekwo w kategorii piosenka zajęły siedmioletnia Arina Sielionova z Kaliningradu oraz, egzekwo w duecie Liza Mamonova i Katia Baranova. Wyjątkowo spacerowa pogoda sprzyjała również do odwiedzenia jarmarku staroci i rękodzieła ludowego jaki odbywa się cyklicznie w każdą trzecią niedzielę każdego miesiąca. Na jarmarku, jak zwykle nie zabrakło precjozów mających po kilkadziesiąc a może i więcej lat. Kolejne spotkanie z folklorem, również w kompleksie "Nad Zalewem" w Wasilkowie za rok
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.