Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
poniedziałek, 20.08.2007
    Stare meble, obrazy, porcelana, lampy, zegary, radia oraz wyroby z brązu i mosiądzu - to tylko niektóre z przedmiotów jakie można było kupić na niedzielnym Jarmarku Staroci w kompleksie Nad zalewem w Wasilkowie.
     Na targ do Wasilkowa przyjechało kilkudziesięciu wystawców z całej Polski m.in. Augustwa, Warszawy, Łodzi, Radzymina a także z zagranicy, m.in. z Włoch. Przez jarmark przewinęły się tysiące mieszkańców Białegostoku oraz regionu. Starocie, jakie przeważają na takich imprezach to różnego rodzaju przedmioty pochodzące z odległych czasów. Najczęściej są to artykuły codziennego użytku, które służyły ludziom żyjącym kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu, i które zostały zastąpione przez nowsze, z różnych względów uznane za bardziej funkcjonalne i użyteczne. W starych rzeczach jest coś, co wielu ludzi przyciąga. W większości przypadków to nie wartość materialna decyduje o ich rzeczywistej wartości dla właściciela. Przedmioty te mają w sobie coś tajemniczego, wielu stwierdzi nawet, że mają swoją "duszę". Odwiedzajacy niedzielny jarmark w Wasilkowie zgodnie twierdzą, że takie imprezy są potrzebne
     Pieknymi meblami mógł pochwalić sie pan Lech Worosz z Czarnej Białostockiej. Kolekcjonerem staroci, jak sam twierdzi, jest od dawien dawna. Swoje antyki prezentuje także na jarmarkach we Włoszech, Hiszpanii oraz Francji.
     W rodzinie pana Zbigniewa Piechowskiego z Czarnej Wsi Kościelnej już od pięciu pokoleń wyrabia sie gliniane dzbanki
     Pani Ewa Baranowska z Radzimina koło Warszawy twierdzi, iż przedmioty te zawsze cieszą sie zainteresowaniem kupujących
     Krzysztof Kowalski z Augustowa kolekcjonowaniem staroci zajmuje sie od dzieciństwa. Na jego stoisku znajdowały sie monety, okucia kowalskie czy ubrania militarne.Na takich jarmarkach nie brakuje też różnego rodzaju bibelotów. Są to drobne przedmioty, zdobiące wnętrze, stawiane zwłaszcza dawniej na meblach czy kominkach dla upiększenia mieszkania. Są to raczej przedmioty bezwartościowe.
     Amatorzy regionalnych smaków mogli skosztować m.in. ciast, wędlin, serów, słodyczy oraz lodów i napojów.
     Przy stoisku firmowym jardu cały czas ustawiała sie kolejka. A wszystko to za sprawą dobrze juz znanej kiszki ziemniaczanej a takze specjalnym potrawom przyrządzanym z dadatkiem czosnku. W tym dniu odbył sie bowiem różniez Dzień Czosnku.
     Imprezą towarzyszącą na jarmarku był konkurs zostan Ronaldinio Podlasia. Bezkonkurencyjny po raz kolejny okazał sie jedenastoletni Rafal Babul. Piłkę w stylu dowolnym podbijał przez ponad 9 minut.
     Były też wybory miss opalenizny. Tytuł ten zdobyła została 9 letnia Klaudia Daniszewska. W nagrodę otrzymała radiomagnetofon.
     Atrakcją imprezy był także przejazd zabytkowych aut z Stowarzyszenia Moto Retro
     Czas na jarmarku umilał zespół APLAUZ, zespół ludowy Kaziuki oraz akordeonista a zarazem prezenter radia Jard Tomasz Zatorski
     Kolejna okazja do tego aby odwiedzić jarmark staroci w Wasilkowie będzie w niedziele 16 września. Natomiast w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego odbywa się również w Dworku Nad Łąkami w Kiermusach koło Tykocina. Przypominamy też o coniedzielnych jarmarkach cudów. Odbywają sie one w hali namiotowej przed białostockim klubem rozrywki Krąg.

 
 
 
 


Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.