Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
Dzisiaj jest:  Środa, 23 maj 2018
Ilość odwiedzin:  1153815
www.JARD.pl

Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:Posłuchaj
Radio JARD
89,2 FM


Radio JARD 2
dziecięco - młodzieżowe
103,9 FM


Menu
Obejrzyj
Tak o nas piszą

Galeria
Tomasza
Brańskiego


Lokalne Telewizje
w Polsce
Posiadasz grupę inwalidzką?
Jesteś solidnym pracownikiem?

Zgłoś się lub zadzwoń 85 662-81-06
do działu kadr firmy Jard!


DAMY CI PRACĘLas Piramides

Pracownicy firmy
JARD
na Tenerifie


Impreza
na Tenerifie


Żuki - KLIKNIJ! Żuki

Piosenka
"Moje miasto
to Białystok"
Zapraszamy do współpracy i wymiany informacji.

Gazety
Gazeta współczesna
Kurier Poranny
Gazeta.pl - Białystok

Media
Radio Białystok
TVP Białystok

Portale
Białystok Jard
Wrota Podlasia

  Archiwum imprez
poniedzialek, 18.12.2006
    Kiermasz przedświąteczny
    
     Prezenty od symbolicznej złotówki po warte nawet przeszło sto tysięcy złotych mogli znaleźć białostoczanie na wielkim kiermaszu przedświatecznym zorganizowanym w hali namiotowej przed Klubem Rozrywki "Krąg". Nie zabrakło także ekologicznej żywności i ofert dań na stół wigilijny i świąteczny.
     17 grudnia wszyscy handlowcy zapamiętają jako jedno z apogeów przedświatecznej gorączki zakupów. Tymczasem od Mikołajek w Białymstoku przybyła jedna i to nie najmniejsza powierzchnia handlowa. W niedzielę w hali namiotowej o powierzchni 600 m2 rozstawionej przed Klubem Rozrywki "Krąg" można było znaleźć obszerną gamę upominków, prezentów i ekologicznych kulinariów.
     Kiedy zdobędziemy już słoiki z mającym zdrowotne działanie miodem czy propolisem warto zadbać o kromkę chleba. A ten także tuż przed Wigilią będzie można kupić wypiekany bez żadnych chemikaliów.
     Ale nie samym chlebem człowiek w Święta żyje. Starszszy pan z siwą brodą i w czerwonym płaszczu dyskretnie ukryty w zaułku hali dobrotliwie uśmiechał się do najmłodszych, którzy przynosili wypisane najsekretniejsze życzenia. W tym tygodniu Święty Mikołąj będzie miał pełne ręce roboty. Zwłaszcza, że wybór prezentów był niewyobrażalny. Panowie i panie z błyskiem w oku zastanawiali się jakim autem chcieliby wyjechać na pasterkę? Dumnie pyszniły się SUvy spod znaku ssan yong czy Hyundaia. To najmodniejsze i co tu ukrywać stosunkowo drogie, ale jakże efektowne auta. Wielbiciele tzw. japończyków mogli podziwiać najnowsze modele Hondy. Dedykowany mieszczuchom city czy zaopatrzony w niemal kosmiczny kokpit civic z pewnością ucieszyłyby niejedną osobę, która w świętego Mikołaja dawno już przestała wierzyć. Ale wróćmy na ziemię. Równie sympatycznym prezentem mógł być przecież wiklinowy drobiazg, albo znany z tradycji bujany fotel, uroczy witraż czy choćby malutka lampka z barwnych szkiełek lub z mozołem i pomysłem haftowane serwetki. Takich prezentów, jakie powstają w rękach utalentowanych mieszkańców Podlasia na pewno nie znajdzie się w żadnej z amerykańskich galerii.
     Niezwykle sympatyczne upominki tradycyjnie już przygotowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z ulicy Transportowej.
     Do świąt zostało już niewiele czasu. Na kiermaszu można było również kupować tradycyjne specjały podlaskiej kuchni, w tym kiszkę i babkę ziemniaczaną produkowane w Klubie Rozrywki "Krąg". Jednocześnie białostoczanie zamawiali już dania na Wigilię i stół świąteczny.
     A kolejny jarmark świąteczny rozpocznie się w sobotę 23 grudnia o godz. 10.00 i jak zapowiadają organizatorzy potrwa do przysłowiowego ostatniego klienta.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard. Idea, GFX & code by _duszek
All rights reserved.