Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
niedziela, 14.06.2009
    XXVI Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego.
     Dwa razy do roku kompleks "Nad Zalewem" w Wasilkowie zamienia się w największą w Polsce scenę taneczną. Nie inaczej było i tym razem. Od 12 do 14 czerwca trwał tam bowiem największy w regionie północno - wschodniej Polski XXVI Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego "Wasilków 2009". Przez cały ten czas podziwiać można było profesjonalne występy tancerzy w różnych kategoriach taneczych i wiekowych.
     Pot i duży wysiłek fizyczny nie odstępowały na krok młodych, uzdolnionych ludzi.
     Było na co popatrzeć, a to za sprawą czujnego instruktarzu opiekunów.
     Podczas XXVI Międzynarodowego Festiwalu Tańca Nowoczesnego, na którym wystąpiło ponad 500 uczestników, konkurowali oni w kategoriach: disco dance, hip hop, electric boogie, break dance, inne formy tańca i freestyle.
     Młodych zawodników oceniało profesjonalne jury, w skład którego wchodzili Katarzyna Mikołajek z Torunia, Paweł Potępa z Tarnowa, sędzia skrutiner Andrzej Kieroński z Białych Błot, a także sędzia główy Jan Kwiatkowski z Inowrocławia.
     14 czerwca, podczas ostatniego dnia trwania festiwalu nastąpiła ta chwila, na którą czekali niemal wszyscy. Wręczenie nagród, pucharów, medali, dyplomów. Uroczystego wręczania dokonywali sami sędziowie. W kategorii electric boogie solo open pierwsze miejsce wywalczył Damian Kalinowski z Białegostoku, w kategorii break dance solo powyżej lat 15 najlepszy okazał się Jakub Okrasiński z Moniek, natomiast w kategorii hip-hop solo do lat 11 bezkonkurencyjna była Paulina Protasiewicz z Białegostoku. Jury wybrało również miss festiwalu. Ten zaszczytny tytuł przypadł: Wioli Skardzińskiej, Zuzi Perzynie oraz Gabrysi Piećko. Otrzymanie pierwszego miejsca wywoływało wielką radość.
     Dużą wagę sędziowie przywiązywali również do strojów i samej choreografii.
     XXVI Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego odbył się pod honorowym partonatem starosty powiatu białostockiego Wiesława Pusza.
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.