Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
poniedziałek, 10.11.2008
    Przez trzy dni listopada 7,8 i 9, w kompleksie Nad Zalewem w Wasilkowie odbywał się największy w regionie północno - wschodniej Polski Festiwal Tańca.
     W kompleksie "Nad Zalewem" w Wasilkowie zakończył się największy w regionie północno - wschodniej Polski Jubileuszowy XXV Międzynarodowy Festiwal Tańca Młodzieżowego. Patronat honorowy na imprezą objął Wojewoda Podlaski Maciej Żywno.
     Na festiwal przyjechali tancerze z całej Polski m.in.: z ęłęóLublina, Ciechanowa, Orzysza, Bartoszyc, Inowrocławia, Iławy, Świdnika, Wiązowny oraz z Rosji: Briańska, Biełgorodu .
     Jak zwykle uczestników oceniało profesjonalne jury: przewodniczący Jan Kwiatkowski z Inowrocławia, Katarzyna Mikołajek z Torunia, Elena Kwiatkowska z Inowrocławia, Monika Śliwińska z Inowrocławia oraz Andrzej Kieroński z Białych Błot. Na festiwalu swoje pierwsze kroki taneczne stawiali znani w całej Polsce uczestnicy programów telewizyjnych, np. „You Can Dance” czy "Taniec z gwiazdami" a na pierwszym festiwalu w 96 roku w Kręgu w formacji tanecznej występował nawet Augustin Egurrola.
     Na jubileuszowym festiwalu gościnnie wystąpił zespoł Za No Za z Inowrocławia!
     Wybrano również Miss Festiwalu którą została 16-letnia Ada Mazur z Łomży.
     Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, szarfy, nagrody rzeczowe i wyróżnienia oraz pamiątkowe dyplomy. Warto dodać, iż w ciągu 25 edycji festiwalu zaprezentowało się ponad 20 tysięcy uczestniów z Polski i zza granicy. Wręczono około półtora tysiaca pucharów i około dwóch tysięcy medali. Kolejny festiwal tańca w Wasilkowie odbędzie się w czerwcu przyszego roku.
    
    
    
     Zobacz archiwum
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.