Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
środa, 10.10.2007
    Tradycją stało już organizowanie w każdą trzecia niedzielę miesiąca Jarmarków cudów i jarmarków staroci w Kompleksie Nad Zalewem Firmy Jard w Wasilkowie. Najbliższy odbędzie się już 21 października.
     21-szy października to trzecia niedziela miesiąca. W związku z tym w Kompleksie Nad Zalewem w Wasilkowie i na placu wokół niego tradycyjnie odbędzie się comiesięczny Jarmark Cudów połączony z Jarmarkiem Staroci i Rękodzieła Ludowego. Stoiska wystawców zapełnią się ogromnymi ilościami antyków oraz wyrobów rękodzieła ludowego. Będzie to prawdziwa uczta dla kolekcjonerów staroci, którzy potrafią dostrzec urok starych mebli, szaf i zegarów. Każdy będzie mógł podziwiać oraz kupić piękne serwety wykonywane z wielką precyzją przez lokalne hafciarki specjalizujące się przede wszystkim w robótkach ręcznych.
     Ponadto na targu znajdziemy także urzekające wyroby z drewna i wikliny. W gronie wystawców znalazło się też wielu garncarzy wytwarzających garnki i garnuszki oraz kowali specjalizujacych się przede wszystkim w wytwarzaniu różnych ozdób.
     W związku z tym, że impreza się stale rozrasta podczas najbliższej edycji spotkamy gości którzy przybędą ze swoimi produktami chociażby z Warszawy, Łodzi, Austowa, Białegostoku i wielu innych miejscowości. Na ich stoiskach na pewno dostrzeżemy wyjąkowe obrazy, monety, znaczki, figurki, zabytkowe radioodbiorniki, zegary, lampy, bibeloty, meble, bizuterię, wyroby mosiężne oraz z porcelany i brązu a także inne świecidełka, które na pewno ucieszą nasze oczy.
     Na targu kupimy również wiele produktów spożywczych i będziemy mogli wziąć udział w ich degustacji. Na szczególną uwagę zasługują w szczególności sery korycińskie, chleby, swojskie wędliny, ciasta, owoce, słodycze, lody i napoje. Stoisko firmowe Jard zaprezentuje potrawy regionalne. Podczas jarmarku obchodzny będzie także Dzień Babki Ziemniaczanej. Każdy chętny będzie mógł kupić i spróbować tej potrawy oraz wziąć udział w mistrzostwach w jedzeniu tego wiktuału na czas. Gwiazdą muzyczną festynu będzie zespół JUNIOR. Natomiast przeboje ludowe zaprezentuje kapela podwórkowa Kaziuki.
     Przypominamy, że Jarmarki Staroci i Rekodzieła Ludowego odbywają się 2 razy w ciągu miesiąca: w pierwszą niedzielę miesiąca w Dworku Nad Łąkami w Kiermusach k. Tykocina, w trzecia natomiast w Kompleksie Hotelowym Nad Zalewem firmy Jard w Wasilkowie. Kolorowe Jarmarki Cudów odbywają się ponadto w każdą niedzielę w hali namiotowej na placu przed białostockim Klubem Rozrywki Krąg.
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.