Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
sobota, 08.02.2007
    Białostocki Klub Rozrywki KRĄG to jeden z największych obiektów rozrywkowych na wschód od Wisły. Dlatego wiele gwiazd występowało na jego deskach, dając niezapomniane koncerty przed lokalną publicznością. 6 grudnia, z okazji Mikołajek, Krąg odwiedziła Kayah- znana polska piosenkarka pochodząca z Białegostoku.
     Kayah uzyskała dyplom w klasie pianina, u pani prof. Anny Narkiewicz w 1985 roku. Zaczynała współpracą z reaggowymi zespołami Rastar i Zgoda. W 1988 roku zadebiutowała na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich piosenką "Córeczko", za którą otrzymała nagrodę specjalną festiwalu, a co istotniejsze, rozgłos w kraju. To pozwoliło jej wydać w tym samym roku w Polskich Nagraniach solową płytę zatytułowaną zwyczajnie Kayah. W 1991 roku wydano również angielską wersję tej płyty. Jednak specyficzny klimat panujący wówczas w polskim show biznesie zwolnił jej karierę, dlatego też lata 1988-1994 stanowiły dla Kayah okres wzmożonej pracy u boku innych. Pomysły, doświadczenia i kontakty z tego okresu zaowocowały pierwszym, autorskim albumem, zatytułowanym Kamień, wydanym w listopadzie 1995 roku.
     Rok 1999 należał bez wątpienia do Kayah i Gorana Bregovića. Album Kayah i Bregović okazał się ogromnym sukcesem komercyjnym - sprzedanych zostało ponad 700 tysięcy egzemplarzy. Potwierdzeniem popularności był wrześniowy koncert Kayah i Bregovića na warszawskim Służewcu, na który przyszło się bawić ponad 50 tysięcy osób. 12 maja 2000 roku ukazała się nowa płyta JakaJaKayah. Po czterech dniach sprzedano już 50 tysięcy egzemplarzy. 10 dni wystarczyło, aby stała się płytą miesiąca w 68 stacjach radiowych w Polsce, 30 dni aby stacje radiowe odtworzyły pierwszy singiel "Jaka ja Kayah" 4 tysiące razy. Koncert pod hasłem Kayah na Mikołaja był jednym z ostatnich wydarzeń muzycznych tego roku w naszym mieście. Wielu białostoczan bawiło się przy największych przebojach wokalistki. Kayah sama przyznała, że ma wielki sentyment do Bialegostoku. To własnie w naszym mieście przyszła na świat 5 listopada 1967 roku. Ze względu na to bardzo chętnie daje koncerty przed naszą miejską publicznością. Koncert został dopięty na ostatni guzik. Występom artystki towarzyszyły między innymi profesjonalne projekcie laserowe i wirtualne pokazy na telebimie. Uczestnicy koncertu zgodnie przyznawali, że show przygotowane przez Kayah i jej przyjaciół z zespołu zrobiło na nich ogromne wrażenie. Wszyscy z wielką przyjemnością śpiewali z wokalistką jej największe przeboje. Nikt nie żałował, że wziął udział w tak wyjątkowej imprezie. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy. Kayah w kręgu swoich fanów późnym wieczorem zakończyła koncert i zapowiedziała rychły powrót do Białegostoku. Czwartkowy koncert Kayah to nie jedyna impreza, która w tym tygodniu zgromadziła liczne rzesze publiczności w Klubie Rozrywki KRĄG przy ul. Wierzbowej. W sobotę 8 grudnia podczas wyborów Mikołajkowej Miss Radia Jard odbędzie się koncert kolejnej gwiazdy polskiej sceny muzycznej- tym razem będzie to występ Ivana Komarenko z formacji Ivan i Delfin.
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.