Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
czwartek, 08.11.2007
    Już od pewnego czasu firma Jard w każdą niedzielę w ramach imprez Kolorowe Jarmaki Podlasia w biało-czerwonej hali namiotowej przed Kręgiem odbywają się cotygodniowe Jarmarki Cudów. Na najbliższą możemy się wybrać w niedzielę 11 listopada. Tym razem będzie to dzień śledzia.
     Któz na Podlasiu nie zna śledzia? Dzięki tej rybie, Podlasie zasłynęło w całej Polsce. Podlaski śledzik to bardzo popularne określenie akcentu wielu Podlasian. Śledzikowanie sprawia, że w związku z tym, iż jedne sylaby są wydłużane, inne są niewłaściwie skracane. W ten sposób powstaje charakterystyczne brzmienie wyrazów zawierających takie głoski jak na przykład: ś, ć oraz dź. Jednak nie ten śledzik będzie bohaterem najbliższego jarmarku cudów przed kręgiem. Tym razem skupimy się jednak na rybie, którą można przyrządzić na wiele różnych sposobów. Wszystkim miłośnikom śledzi przypominamy o niedzielnym jarmarku na którym nie powinno ich zabraknąć. Podczas tej imprezy jak zwykle zaroi sie aż od pięknych wyrobów rękodzieła ludowego. Białostoczanie lubią bowiem wzbogacić swoje domowe kolekcje o nowe błyskotki, podkowy, talizmany, bransolety i naszyjniki. Ponadto każdy chętny będzie mógł skosztować najpopularniejszych regionalnych smakołyków.
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.