Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
poniedziałek, 07.07.2008
    Radio Jard jest z nami już od 11 lat! Z okazji tego jubileuszu redakcja stacji przygotowała wielki festyn. Odbył się on w niedzielę 6 lipca na placu przed Klubem Rozrywki Krąg. W imprezie wzięły udział tysiące białostoczan. Takiej fety w naszym mieście już dawno nie było.
     Oficjalnego zdmuchnięcia świeczek na torcie urodzinowym, ufundowanym przez cukiernię i kawiarnię Bachus, dokonali prezenterzy radia Jard, na czele z właścicielem i założycielem rozgłośni- inż. Jarosławem Dziemianem oraz dyrektor ds. mediów- Urszulą Snarską. Dzieje radia Jard przedstawił zaś Jacek Dąbrowski- prezenter związany z rozgłośnią niemalże od początku jej istnenia. Gośćmi honorowymi imprezy byli m.in. Dyrektor Departamentu Reklamy KRRiT- Michał Fijałkowski oraz właściciel Nowego Kuriera Ogłoszeniowego- Andrzej Chocha.
     Na pięknie udekorowanej scenie wystapiło wielu artystów, których przeboje są bardzo lubiane przez słuchaczy radia Jard. Jako pierwszy zaprezentował się zespół Avanti i zaśpiewał między innymi piosenkę "Dwa jabłuszka". Kilka chwil później wystąpiła nowa wokalistka grupy Buenos Ares- Justyna Mosiej, która, specjalnie na imprezę urodzinową radia Jard, przygotowała premierę swojego najnowszego utworu, pt.: "Nie będę".
     Główną gwiazdą festynu był, uwielbiany wręcz przez białostocką publiczność, Ivan Komarenko. Został on zaproszony na życzenie słuchaczy radia Jard. Wokalista przygotował niecodzienne widowisko taneczno- muzyczne. Publiczność zgromadzona w hali namiotowej przed Kręgiem wspólnie z artystą śpiewała jego największe przeboje takie jak: "Żono Moja", "Sto lat niech żyje miłość" czy "Ogień i woda". Ivan na bis wykonał utwór "Jej czarne oczy". Komarenko miał drobne problemy z opuszczeniem Kregu, ponieważ zgromadziło się wokół niego mnóstwo fanów, chcących otrzymać autograf i zrobić z piosenkarzem pamiątkowe zdjęcie. Artysta bardzo ciepło wypowiadał się na temat radia Jard. W sposób szczególny docenił więź, która łączy załogę stacji z jej słuchaczami. Podobnego zdania był również Dyrektor Departamentu Reklamy KRRiT- Michał Fijałkowski, który składając życzenia urodzinowe ekipie białostockiej rozgłośni, słusznie zauważył, że radio JARD jako jedna z niewielu stacji w Polsce, nie została wchłonięta przez żadną grupę radiową. Stacja nadal pozostaje w pełni niezależna, a jej priorytetem jest oczywiście jak najlepszy kontakt ze słuchaczami, którzy przez całą dobę mogą telefonować do studia, przekazywać pozdrowienia, składać sobie nazwzajem życzenia oraz zamawiać swoje ulubione przeboje.
     Ogromny aplauz podczas niedzielnego festynu zebrała też królowa muzyki disco polo- Etna. Podczas jej koncertu mogliśmy usłyszeć piosenki promujące jej najnowszą płytę "Strzelec". Publiczność biorąca udział w imprezie najlepiej bawiła się przy sztandarowych hitach: "Niewolnica" oraz "Drań". Przeboje muzyki białoruskiej przypomniała formacja "Zorka" na czele z jej liderem- Janem Kornilukiem. Słuchacze Radia Jard ochoczo bawili się też przy nagraniach grup: Effect, Fantastic Boys, Kartel oraz Impuls.
     W międzyczasie trwały konkursy dla publiczności, które prowadzili prezenterzy radia JARD. W jednym z nich słuchacze musieli się wykazać wiedzą na temat historii rozgłośni. Na najlepszych czekały oczywiście atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów i organizatorów tego przedsięwzięcia.
     Panowie pracujący w radiu Jard wybrali Urodzinową Miss 2008. W zabawie tej wzięło udział wiele pięknych kobiet, które musiały powiedzieć kilka słów o sobie oraz odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego, na co przeznaczyłyby wygraną w wysokości 100 tysięcy złotych. Najlepiej w tej konkurencji poradziła sobie Sandra Rogucka z Białegostoku, która w nagrodę otrzymała tytuł miss oraz kosztowną bransoletkę srebrną wysadzaną cyrkoniami.
     Około godziny 13-stej- prezenter radia Jard- Wojciech Kuczyński rozstrzygnął plebiscyt na Przebój 11-lecia Radia Jard. Zwyciężyła piosenka Janusza Laskowskiego, pt. "Śnił mi się rodzinny dom". Na miejscu drugim uplasował się utwór "Ciernista róża" z repertuaru Andrzeja Skaźnika. Podium zamknął zaś niedawno wydany hit Ivana Komarenko "Żono moja". Ku wielkiemu zaskoczeniu radiowej ekipy, sporo głosów otrzymało amatorskie nagranie w wykonaniu prezenterów radia Jard "Zapach kawy". Utwór ten znalazł się na 9-tej lokacie. Zwycięca, czyli podlaski bard muzyki rozrywkowej, z powodu pilnego wyjazdu, nie mógł się pojawić na uroczystym ogłoszeniu wyników, jednak werdykt słuchaczy radia Jard 89,2 FM został mu przekazany na żywo podczas imprezy drogą telefoniczną.
     Jedną z atrakcji 11-stych urodzin Radia JARD był pokaz tańca młodzieżowego przygotowany przez duet w składzie: Dominika Bańkowska i Rafał Tur ze studia tańca sportowego "Hokus" Joanny Filipczuk.
     Urodzinom radia Jard towarzyszył jarmark cudów. Na placu przed Kręgiem, za sprawą pięknej letniej pogody, pojawiło się wielu wystawców, na stoiskach których mogliśmy znaleźć m.in. potrawy kuchni regionalnej oraz wyroby rękodzieła ludowego. Na najmłodszych czekała zaś dmuchana zjeżdzalnia oraz kolorowe karuzele. Miłośnicy motoryzacji mogli natomiast zobaczyć na własne oczy najprawdopodobniej pierwszą na świecie Hondę Hybrid Electric na gaz. Na stoisku biura reklamy Radia JARD, każdy chętny mógł zamówić reklamę z 50% bonifikatą. Na zakończenie imprezy prezenterzy radiowi wraz z jej uczestnikami zaśpiewali wspólnie piosenkę "Dla Ciebie gra Radio Jard".
     Relacje z fety urodzinowej radia Jard będzie można usłyszeć na falach: 89,2 FM oraz 103,9 FM, a także obejrzeć na antenie Tv JARD w sieci kablowej Vectra i na stronie internetowej www.tv.jard.pl.
     Kolejne, tym razem 12-ste urodziny białostockiego radia Jard już za rok. (kucz)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.