Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
poniedziałek, 05.11.2007
    Czy można długo zastanawiać się nad najbardziej znanym i popularnym polskim daniem? Odpowiedź jest chyba oczywista - to naturalnie bigos, tradycyjny specjał kuchni staropolskiej.
     Prawdziwy bigos to dużo więcej niż resztki wędlin z kapustą. W każdej kuchni przyrządza się go nieco inaczej, czasami w jego skład wchodzi jedynie kapusta kiszona a czasami, chyba dużo częściej, kapusta mieszana. Można również przygotowywać bigos jedynie za słodkiej kapusty, należy dodać wówczas kwaśne jabłka dla poprawienia smaku.
     ęłęóMięsa dodawane do bigosu to głównie różne pieczenie, na przykład cielęca, wieprzowa, drób pieczony i różnego rodzaju wędliny. Im więcej gatunków mięsa zawiera bigos, tym jest lepszy. Nie należy również zapominać o przyprawach, które doskonale podnoszą smak bigosu. Na ogół dodaje się listki laurowe, ziele angielskie, majeranek i suszone grzybki ale są też osoby, które nie wyobrażają sobie tej potrawy bez śliwek lub powideł śliwkowych. Czasami spotyka się również dodatek w postaci rodzynek. Bigos to pole do popisów kulinarnych dla każdego, można eksperymentować z doborem składników i proporcjami miedzy nimi.
     A już w najbliższą niedzielę, 11 listopada jarmark cudów w hali namiotowej przed klubem rozrywki "Krąg" będzie połączony z Dniem śledzia.
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.