Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Press Esc to close
www.JARD.pl


  Archiwum imprez
środa, 03.06.2009
    V Festiwal Osób Niepełnosprawnych w kompleksie Nad Zalewem. Przez dwa dni, 30 i 31 maja w malowniczo położonym kompleksie Nad Zalewem w Wasilkowie, odbył się V już Festiwal Osób Niepełniosprawnych. Uczestnicy Festiwalu zaprezentowali cały swój dorobek artystyczny.
     Festiwal Osób Niepełnoprawnych jaki odbył się w miniony weekend w kompleksie "Nad Zalewem" w Wasilkowie miał na celu stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych, promocja talentów, promocja wszelkich form artystycznych, jako formy terapii poprzez sztukę oraz popularyzacja pracy z osobami niepełnosprawnymi.
     Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej do kompleksu "Nad Zalewem" w Wasilkowie przyjechali z niemal całej Polski, z Warszawy, Przemyśla, Bydgoszczy, Choroszczy, Środowiskowego Domu Samopomocy w Ukcie i oczywiście Białegostoku. Aby zaprezentować się przed większą publicznością członkowie warszatów długo przed Festiwalem przygotowywali się pod czujnym okiem opiekunów.
     Do konkursu przystąpiły osoby niepełnosprawne, kształcące się w szkołach i ośrodkach oraz zespoły i grupy integracyjne ze szkół, warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej oraz ośrodków szkolno- wychowawczych. Uczestników oceniało jury w skład którego wchodzili: Lidia Trojanowska, Małgorzata Kopciewska, Beata Jagielska oraz Dariusz Sawicki.
     W kategorii Literatura I miejsce zajął Michał Łoszewski z warszawskiego ośrodka „Partnerzy”, w kategorii Piosenka, I miejsce zajęły Aneta Kowalczyk i Przemek Gombin ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Ukcie, najlepszy w tańcu okazał się zespół Amadeo z Bydgoszczy, w kategorii teatr egzekwo trzy pierwsze miejsca przypadły Zespołowi Teatru Nie-Zwykłego z Warszawy, Teatrowi Młodzieży Niesłyszącej z Przemyśla oraz Srodowikowemu Domowi Samopomocy z Ukty, również w kategorii Wystawa nie było przegranych. I miejsa otrzymali: Warsztaty Terapii Zajęciowej z Białegostoku, Środowiskowy Dom Samopomocy z Ukty oraz Szpital Psychiatryczny z Choroszczy.
     Kolejny Festiwal Osób Niepełnosprawnych już za rok, również w maju.
Wykorzystywanie materiałów i treści publikowanych na witrynie www.jard.pl bez zgody właściciela jest zabronione.
Copyright © 2001-2006 P.W. Jard.
All rights reserved.